Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia czyli zakupy przez Internet jeszcze łatwiejsze

Sprawdź, jak wybrać rozmiar buta podczas zakupów w internetowym sklepie Sellyo, aby cieszyć się wygodnym i idealnie dopasowanym obuwiem.

Zastanawiasz się, jak wybrać rozmiar obuwia, robiąc zakupy przez Internet? Wbrew pozorom nie trzeba mierzyć buta, by idealnie dopasować go do swojej nogi. Poniżej podpowiemy Ci, jak precyzyjnie zmierzyć długość swojej stopy i dopasować do niej numer butów z wykorzystaniem tabeli rozmiarów widniejącej w naszym sklepie online. Dzięki temu unikniesz konieczności zwrotu nietrafionego zakupu lub czasochłonnej wymiany.

Czy zdarzyło Ci się zamówić nietrafiony rozmiar?

Kupowanie obuwia w stacjonarnych punktach handlowych ma swoje zalety, ponieważ pozwala dokładnie obejrzeć produkty, dotknąć je, a przede wszystkim przymierzyć. Wybór odpowiedniej pary nie jest trudny nawet w sytuacji, gdy nie wiemy dokładnie, jak wybrać rozmiar buta. Możemy przecież poprosić sprzedawcę o kilka par w różnym rozmiarze i w ten sposób dopasować do swojej nogi ten właściwy. Pomimo to coraz większą popularnością cieszą się sklepy z butami online.

Wiele osób decyduje się na zakupy przez strony internetowe ponieważ ma to bardzo dużo plusów:

  • Zakupy trwają o wiele szybciej, nie musisz nawet wychodzić z domu
  • Dużo większy wybór, znajdziesz to co naprawdę ci się podoba
  • Zakupu możesz dokonać o każdej porze dnia czy nocy
  • Na stronach można trafić na niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych

Atrakcyjne ceny i ogromny wybór obuwia, jaki można znaleźć w Internecie, to najważniejsze argumenty przemawiające za tym, by zdecydować się na zakupy online. W naszym sklepie mamy setki najmodniejszych modeli w konkurencyjnych cenach, których nie znajdziesz w tradycyjnych punktach handlowych.

Korzystając z naszych usług, nie musisz obawiać się nietrafionych zakupów, nawet jeśli masz takie doświadczenia z innymi sklepami. Za chwilę dowiesz się, jak wybrać rozmiar obuwia, by Twoje zakupy u nas były w 100% udane. Wystarczy, że będziesz trzymać się kilku prostych zasad, a za każdym razem perfekcyjnie wybierzesz wygodną i idealnie dopasowaną do Twoich stóp parę. Nawet jeśli za pierwszym razem Ci się to nie uda, możesz liczyć na korzystne warunki wymiany towaru.

Zatem jak zamówić idealnie dobrane buty, aby nie było konieczności ich wymiany czy zwrotu ?

kobiece buty ze skóry

 

Jak wybrać rozmiar buta krok po kroku

Każdy z nas zna swój numer buta, a mimo to często w sklepie okazuje się, że dana para o tym rozmiarze jest zbyt ciasna lub za duża. Wszystko dlatego, że poszczególni producenci stosują różną numerację, a nawet inne oznaczenia.

Numeracja europejska, amerykańska – jak się w tym odnaleźć?

W Polsce najpopularniejsza jest numeracja europejska wykorzystująca dwucyfrowe liczby do określenia rozmiaru obuwia – przykładowo dla kobiet obejmuje ona liczby od 36 do 42, natomiast dla mężczyzn do 48. Zamawiając jednak buty wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, spotkasz się z zupełnie innymi oznaczeniami – będą to liczby wyrażające długość stopy w calach np. amerykański rozmiar 8,5 jest odpowiednikiem europejskiego rozmiaru 39, a oba dotyczą damskiego buta o długości około 25 cm. Aby się w tym odnaleźć, należy nauczyć się korzystać z tabeli rozmiarów. Najpierw jednak trzeba poznać długość swojej stopy, a więc trzeba ją zmierzyć. 

tabela porównująca numeracje butów w zależności od regionu i w centymetrach

Zmierz swoją stopę

Poznanie wymiarów stopy jest bardzo proste – wystarczy w tym celu wykonać kilka prostych czynności:

  1. Połóż na podłodze zwykłą kartkę papieru w formacie A4 - najlepiej zrób to bezpośrednio na parkiecie lub płytkach, a nie na miękkim dywanie.
  2. Gołą stopę postaw na kartce tak, aby ściśle przylegała do podłoża.
  3. Dokładnie obrysuj stopę, a następnie powtórz to z drugą stopą.
  4. Zmierz narysowane stopy linijką – chodzi o ich długość od środka pięty do czubka najdłuższego palca.
  5. Zapisz długość swojej stopy – do określenia rozmiaru obuwia wybierz wynik większy, ponieważ może się okazać, że jedna stopa jest dłuższa od drugiej (wbrew pozorom jest to częste zjawisko, którym nie należy się przejmować).

instrukcja mierzenia stopy w celu ustalenia numeru buta

Jak wybrać rozmiar obuwia, znając długość swojej stopy?

Znając długość swojej stopy, możesz przystąpić do zamawiania swoich wypatrzonych wcześniej butów. W naszym sklepie pod opisem każdego modelu znajdziesz tabelę rozmiarów. Wyszukaj w niej taką długość wkładki, aby odpowiadała wynikowi pomiaru Twojej stopy. W zależności od tego, jakie buty Cię interesują, możesz do tej liczby dodać około 0,5 cm – 1 cm, aby zyskać delikatny luz wewnątrz obuwia niezbędny np. na grubą skarpetę. Po niezbędnych obliczeniach możesz już dopasować rozmiar obuwia do rozmiaru wkładki. 

Przykład, jak wybrać rozmiar buta w sklepie Sellyo

Załóżmy, że długość Twojej stopy wynosi 24,6 cm. Jeśli kupujesz wiosenne botki i zależy Ci na wygodnym obuwiu, dodaj do tej liczby 0,5 cm i zaokrąglij wynik, który wyniesie 25 cm. Jest to długość wkładki. Sprawdź teraz tabelę znajdującą się pod opisem botków i dopasuj do uzyskanego wyniku właściwy rozmiar obuwia. 

Co robić, gdy rozmiar kupionych butów nie pasuje?

Nasze porady na temat tego, jak wybrać rozmiar obuwia, powinny sprawić, że za pierwszym razem zamówisz parę idealnie pasującą do Twoich stóp. Jeżeli jednak tak się nie stanie i buty okażą się za ciasne lub za luźne, możesz je bez problemu zwrócić lub wymienić w ciągu 30 dni od dnia zakupu. W tym celu skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij do nas wiadomość e-mail. Nasi sprzedawcy poinformują Cię, jak dokonać zwrotu, a także doradzą, jaki numer buta wybrać, by tym razem leżał jak ulał. 

Chcąc uniknąć problemów ze zwracaniem towaru, warto zawsze sprawdzić, czy dany sklep posiada placówkę stacjonarną w Twojej okolicy, ponieważ jest to świetna okazja, aby zmierzyć buty i zobaczyć, jak wyglądają w rzeczywistości.

My prowadzimy sklep stacjonarny w Lublinie, do którego Cię serdecznie zapraszamy!

Przed zakupem online trzeba uważnie zapoznać się z ofertą, sprawdzić parametry i wszystkie informacje, które przedstawia sprzedawca, abyśmy nie byli zdziwieni, jeśli przez naszą nieuwagę dostaniemy buty, które nie spełniają naszych oczekiwań. Jeśli dobrze przygotujesz się do zamówienia i będziesz wiedzieć, jak wybrać rozmiar buta, zakupy przez Internet będą czystą przyjemnością, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

do góry
Wykonanie: feb.net.pl Oprogramowanie: Shoper
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl