KILKA PRZYDATNYCH WSKAZÓWEK JAK DBAĆ O ZAMSZOWE BUTY

Jak powstaje zamsz? To specjalnie przygotowana odwrotna część skóry, zeszlifowana tak, aby powstał charakterystyczny meszek. Charakterystyczne jest to, że po pociągnięciu palcem po zamszu zostaje jasna albo ciemna smuga, w zależności od kierunku ułożenia włosa. Zamsz to materiał niezwykle podatny na wszelkie zabrudzenia z błota czy soli z zaśnieżonych chodników jak również na zarysowania czy przemoczenia. Dlatego niezwykle ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się z pięknie wyglądających bucików ;-)

 

1. IMPREGNACJA

impregnacja butów zamszowych

 

Przed pierwszym założenie obuwia zamszowego warto jest odpowiednio go zabezpieczyć przed przemakaniem i uszkodzeniami wynikającymi z czynników zewnętrznych. W tym celu świetnie sprawdzą się powszechnie dostępne specjalne preparaty w sprayu. Takim preparatem należy najlepiej na świeżym powietrzu dokładnie spryskać cały but w odległości ok. 30cm po czym poczekać do jego całkowitego wniknięcia w materiał. Gdzie kupimy taki środek impregnacyjny? Znajdziemy go w niemal każdym sklepie obuwniczym lub kupimy go u szewca ;-)

2. CZYSZCZENIE ZABRUDZEŃ

czyszczenie zabrudzeń z butów

 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej zamsz jest podatny na wszelkie zabrudzenia. Większość z nich jednak z łatwością usuniemy za pomocną szczoteczki z miękkiego włosia lub specjalnej gumki do tego typu zabrudzeń. Wystarczy energicznymi ruchami pocierać o zabrudzony materiał. Szczotkowanie zamszu powinniśmy wykonywać nie tylko w przypadku gdy buty są brudne ale również w celu estetycznym gdyż po takim zabiegu znacznie poprawia się wygląd włosia i wygląda po prostu ładniej. Ważne aby czyszczenie odbywało się na sucho. Nie wolno używać do tego wody. Zarówno gumkę jaki i szczotkę kupicie u szewca.

3. RENOWACJA

 

renowacja butów

 

Na rynku obuwniczym dostępny mamy szeroki wybór preparatów dzięki którym możemy w łatwy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny sposób pielęgnować nasze zamszowe buty. Znajdziemy środki odświeżające, odżywiające oraz delikatnie czyszczące nasz materiał. W zależności od naszych potrzeb i wymagań kompetentne w tym temacie osoby podpowiedzą nam czy odpowiedni będzie spray, płyn czy krem. Pamiętajmy, warto zaopatrzyć się w choćby jeden skuteczny preparat renowacyjny, ponieważ dzięki niemu przedłużymy żywotność i piękny wygląd naszego zamszowego obuwia ;-)

 

 

Jeżeli poszukujecie zamszowych butów na zimę to na naszej stronie znajdziecie ich MNÓSTWO ;-) Serdecznie zapraszamy na zakupy u nas, pozdrawiamy ;-)

do góry
Wykonanie: feb.net.pl Oprogramowanie: Shoper
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl